dis beyazlatma bleaching

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma , çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini, kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir işlemdir. Dişlerin minesinde ve dentin tabakasında oluşan renklenmeleri gidermek hedeflenir . Güzel bir gülümsemenin tamamlayıcısı sağlıklı ve beyaz dişlerdir.

Dişlerin oluştuğu sırada meydana gelen yapısal bozukluklar, yenilenler ve içilenler ,çocuklukta veya anne karnındayken kullanılan bazı antibiyotikler, yedikleriniz ve içtiklerimiz ve içilen sulardaki flor miktarı dişlerimizde renklenme yapabilir. İleri yaş,uzun süredir kullanılan protezler, kaplamalar ve dolgular da dişlerdeki beyazlığın kaybolmasına sebebiyet verebilirler.Kahve ,sigara, renklendirici ve asitli gıdaların tümü dişlerin doğal rengini kaybetmesinde etkilidir. Doğal görümünü kaybetmiş dişlere lamine kaplama gibi yöntemler yerine Diş Beyazlatma işlemi(Bleanching) önerilir.

Dişler renklenme durumlarına göre on tona kadar renk açılabilir. Dişleri beyazlatma işlemi diş doktoru yardımıyla profesyonel beyazlatma işlemi (Ofis Tipi Diş Beyazlatma -Office Bleaching), evde diş doktorunuzun önerisi doğrultusunda uygulanan ev tipi diş beyazlatma (Home bleaching) olmak üzere iki yöntemle yapılır. Diş Beyazlatma işlemi estetik açıdan önem taşıyan bir çalışmadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli midir?

Diş Beyazlatma işlemi , herhangi bir diş eti rahatsızlığı olmadığı sürece herkese güvenle uygulanabilir. Bilindiğinin aksine dişlere kalıcı yada yapısal bir zarar verdiği yönünde bir çalışma yoktur .

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri dişin renklenme türüne göre değişiklikler göstermektedir. Fakat genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse diş beyazlatma , uygulama tekniklerine göre iki ayrı şekilde yapılabilmektedir. Bunlar:

  • Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Power Bleaching) : Power Bleaching yan, ofis tipi diş beyazlatma ofis ortamında ve ortalama bir saat içerisinde gerçekleştirilen bir çözümdür. Bu yöntemde beyazlatıcı bir jel kullanılır ve ışık kullanılarak diş renginiz 3-4 ton kadar açılabilmektedir. En güvenilir ve en hızlı diş beyazlatma yöntemidir olarak önerilir.
  • Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching): Evde uygulanan diş beyazlatma tekniğidir. Hekim ağızdan ölçü alarak kişiye özel yapılanplastik ağızlıkların içerisine jeller konularak ve kişinin kendisi evde uygular.Yaklaşık 5 ila 7 gün içerisinde arzu edilen beyazlama sağlanmaktadır. 4İle 8 saat arasında değişen günlük uygulama süresi vardır.

Klinikte Lazer İle Diş Beyazlatma

Klinikte diş hekiminin yuyguladığı profesyonel beyazlatma yöntemidir.
Ağartıcı özelliği olan ilaç diş hekimi tarafından dişin üzerine uygulanır. Beyazlatılmak istenilen dişlerin üzerine lazer ışığı tutulur .Lazer ışığının diş beyazlatma üzerinde belli bir etkisi yoktur ,ancak sürülen ilacın aktif olmasını sağlayan kimyasal etkiyi başlatır. Maksimum 1 saat süren lazer diş beyazlatma işleminde talep edilen beyazlık seviyesine göre birden fazla seans gerektirebilir.

2020 Diş Beyazlatma Fiyatları?

Diş beyazlığı gülüşü tamamlayan en önemli estetik faktörlerdendir. Kliniğimizde Diş Hekimleri Odasının belirlemiş olduğu liste fiyatları uygulanmakla beraber ,kişinin isteğine ve seanslarına göre değişkenlik göstermektedir.
Gülüş tasasımının tamamlanmasında yapısal bir bozuklu yoksa diş kaplamalarına göre çok daha ekonomiktir.

seferihisarda diş beyazlatma   seferihisarda diş doktoru   seferihisar diş beyazlatma   seferihisarda diş taşı temizliği