protez dis

Protez Diş

Protez Diş , oral dokuların ve diş kayıplarının yerlerini doldurmak ,eski görünümün, çiğneme fonksiyonunun geri kazanılmasını sağlamayı hedefleyen diş hekimliği dalıdır. Hastanın ağız yapısı ve ihtiyacına göre sabit, hareketli, köprü ,kuron gibi birçok seçeneği mevcuttur.

1.Hareketli Protez : Hastaların kendilerinin takıp çıkarabildikleri protez türüdür.
2. Parsiyel Protezler: Çoklu diş eksikliklerinde, kanca gibi bir tutucu aracılığıyla komşu dişlerden destek alan ve hasta tarafından çıkarılıp takılabilen protezlerdir.
3.Total Protezler (Damaklı Protezler) : Ağızda hiç diş olmaması durumunda ağızda damak bölgelerine tutturulan protezlerdir. Halk arasında ‘’ damak ‘’ olarak adlandırılırlar.
4. Hassas Bağlantılı Protezler : Çoklu diş eksikliği olan hastalarda ağızda kalan doğal dişlere tutuculuğu sağlanan kancasız porselen kuronlarda alan hareketli protezlerdir.

5.Sabit Protezler : Hastanın doğal dişleri üzerine yada implantın üzerine sabitlenen ptotezlerdir.
6. Kuronlar : Halk arasında kaplama olarak bilinen ,tek diş üzerine, dişlerin küçülterek üzerine sabitlenen protezlerdir.
7. Köprüler : Çoklu diş kayıplarında yanyana iki ve daha fazla diş üzerine uygulanan,hatanın küçülen doğal dişleri üzerine sabitlenen protezlerdir.

Protez Diş Fiyatları 2020

Kişiden kişiye farklılık gösteren protez diş fiyatları için Türk Hekimler Birliği tarifeleri uygulanmakta olup resmi web sitelerinde yer almaktadır. Muayene ve size uygun protez tedavinizi seçmek için kliniğimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

protez diş